11 najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych do zrobienia przed ślubem
Planując najpiękniejszy dzień naszego życia, po kolei załatwiamy kolejne sprawy z nim związane – miejsce, datę, suknię ślubną… Wszystko jest wybrane i zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Jednak czy w ferworze przygotowań i skreślania kolejnych punktów z „listy do zrobienia”, znalazłaś chwilę tylko dla siebie? Na to zazwyczaj brakuje nam czasu i pewnie w Twoim przypadku jest tak samo. Przygotowania do ślubu to okres pełen emocji i stresu, dlatego nie możemy zapomnieć o odpowiedniej regeneracji i odprężeniu. Poniżej chcemy podpowiedzieć kilka podstawowych zabiegów, które sprawią, że będziesz w tym dniu błyszczała jak milion dolarów!
 1. Wybielanie zębów

Można dokonać tego w domowym zaciszu preparatami dostępnymi na rynku. Mamy do wyboru wybielające paski, pasty czy żele. Istnieje jednak ryzyko, że bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy, bo możemy doprowadzić do powstania przebarwień, z czym później będzie ciężko walczyć. Dlatego proponujemy jednak wizytę u profesjonalisty, który odpowiednio pomoże nam czasami już tylko jedną wizytą osiągnąć pożądany efekt, efekt hollywoodzkiego uśmiechu.

 1. Depilacja

Tutaj również również istnieje opcja realizacji zabiegu w domowym zaciszu. Możemy zrobić to najszybszym możliwym sposobem, czyli maszynką, używając jej tuż przed samą imprezą lub skorzystać z usług salonów piękności i wybrać między laserem, a woskiem, po których efekt utrzyma nam się zdecydowanie dłużej. Pamiętajmy, że mamy być gładkie nie tylko na dzień wesela, ale również podczas podroży poślubnej😉

 1. Zabiegi złuszczające lub oczyszczające skórę

Zabiegi te dobrze zaplanować już ok. 6 miesięcy przed ślubem rozpoczynając od tych najbardziej inwazyjnych. Chodzi tu o usunięcie naskórka w sposób fizyczny, czyli laserowo. Musimy pamiętać o tym, że niektóre zabiegi wykluczają ekspozycje skóry na słońce i zostawiają ją na jakiś czas zaczerwienioną, dlatego musimy wykonać je odpowiednio wcześniej. Poleca się, aby zabiegi bardziej inwazyjne rozpocząć nawet 6 miesięcy przed ślubem. Po fizycznym usunięciu naskórka, możemy również zrobić to chemicznie (poprzez użycie kwasów o odpowiednim stężeniu) lub mechanicznie (mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny). Pamiętajmy również o wizycie u specjalisty, który doradzi odpowiedni schemat działania dobrany specjalnie dla naszego typu cery, a ponadto zniweluje alergie czy zakażenie bakteryjne. Jest to jeden z zabiegów „must have”, ponieważ tylko na zdrowej skórze, makijaż będzie trwały, a makijażystka będzie mogła skupić się na wydobyciu i podkreśleniu tego, co w Tobie najpiękniejsze zamiast na zakryciu wszelkich niedoskonałości. 

 1. Nawilżenie skóry

Praktycznie zawsze zabieg ten jest stosowany po oczyszczeniu skóry (zamiennie z zabiegami odżywczymi). Tylko dzięki prawidłowemu nawodnieniu skóry możliwa jest jej regeneracja i poprawa elastyczności. Wiąże się to również z wygładzeniem zmarszczek, czyli wszystko na czym zależy nam najbardziej. Pamiętajmy jednak, że ten krok dotyczy nas wszystkich, a nie tylko Pań posiadających suchą cerę. Każda z nas potrzebuje nawilżenia, niezależnie od rodzaju cery! 

 1. Makijaż

To jeden z dwóch zabiegów, który zostawiamy na dzień ślubu. Musi być świeży i odpowiednio dobrany do naszego typu urody, a także naszej stylizacji. Dobrze jest zatem umówić się na makijaż próbny, który pomoże nam wyobrazić sobie jak będziemy się prezentować w ten wielki dzień.

 1. Zabiegi na włosy

Podobnie jak przy makijażu, upięcia nie możemy przełożyć na inny dzień. Owszem, jeżeli musimy je ufarbować, koniecznie zaplanujmy to na ok. 7 dni przed weselem. W dniu ślubu nie ma mowy o zabiegach pochłaniających dużą ilość czasu. Na ten dzień zostawmy sobie tylko upięcie lub ułożenie fryzury, która wcześniej omówimy i przetestujemy na spotkaniu próbnym.

 1. Dłonie

Są nasza wizytówką tego dnia. To na jedną z nich zawędruje obrączka, która będzie symbolem naszego nowego stanu. Fotografowana i co chwilę pokazywana, przyciągnie uwagę do naszych dłoni. I dlatego nie możemy o nich zapomnieć. Wystarczy, na kilka dni przed, zrobić im mocniejszy peeling oraz odpowiednio nawilżać je aż do samego dnia ślubu. Efekt zadbanych dłoni murowany!

 1. Manicure i pedicure

Tak jak w przypadku dłoni, dzięki obrączce będą przyciągały wzrok gości. Zacznijmy od zadbania o skórki, nadanie odpowiedniego kształtu oraz długości paznokciom oraz odpowiednim umalowaniu ich. To zabieg, który spokojnie możemy zrobić w domowym zaciszu, najlepiej dzień przed imprezą, tak by mieć pewność, że dotrwają do jej samego końca😊 Jednak by wszystko wyszło idealnie, potrzebujemy czasu i skupienia o co trudno na dzień przed ceremonią. My jesteśmy zdania, aby oddać to zadanie profesjonaliście i zyskać czas, w którym będziemy mogły się zrelaksować.

 1. Brwi

Brwi to rama dla naszych oczu, a odpowiednio umalowane potrafią odmienić cały wygląd twarzy. Podstawowym zabiegiem jest ich regulacja, dzięki czemu oko stanie się bardziej wyraziste, a twarz bardziej promienna. Można pomyśleć również o makijażu permanentnym brwi, który polega na wprowadzeniu pod skórę dobranego barwnika, który po pewnym czasie blednie. Należy jednak mieć na uwadze, że będzie go trzeba później uzupełniać oraz bezpośrednio po zabiegu występuje opuchlizna. Dobrym zamiennikiem jest po prostu henna, która przyciemni i podkreśli oko.

 1. Rzęsy

Tutaj sprawę w większości załatwi makijaż. Zakończony jest doklejaniem kępek rzęs, które podczas demakijażu zostają usunięte. Efekt spektakularny, jednak krótkotrwały. Jeżeli chcemy mieć zniewalające spojrzenie nie tylko na dzień ślubu, ale dłużej, skuśmy się na permanentne przedłużanie i zagęszczenie rzęs.

 1. Opalanie

Delikatna opalenizna idealnie podkreśli nie tylko kolor kreacji, ale przede wszystkim naszą urodę. Opalona skóra wygląda po prostu zdrowiej i promienniej. Jeżeli jednak nie uda nam się złapać promyków słońca, bo pogoda nas nie rozpieści, gabinety kosmetyczne oferują nowoczesne metody opalania. Nie polecamy jednak solarium, które nie jest zdrowe dla naszej skóry, a opalanie natryskowe bez szkodliwego promieniowania UV. Efekt widoczny jest zaraz po wykonaniu usługi, a co najważniejsze nie niszczy naszej skóry. Zabieg ten zalecany jest do zrobienia 1-2 dni przed imprezą, a w dzień poprzedzający zabieg należy wykonać depilację, peeling ciała oraz absolutnie nie smarować skóry balsamem.

 

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie z tych zabiegów dadzą nam natychmiastowy efekt. O skórę należy dbać należycie od ok. 6 miesięcy przed weselem, oczyszczać ją i nawilżać. Co najważniejsze można robić to w domowym zaciszu wcale nie wydając mnóstwa pieniędzy. Zacznijmy przede wszystkim od picia wystarczającej ilości wody i zmiany nawyków żywieniowych na zdrowe, co zregeneruje skórę od wewnątrz. Sen jest również najlepszym kosmetykiem, a stosowany regularnie zniweluje wszelkie odcienie szarości na naszej twarzy oraz worki pod oczami. Tylko wsypana i wypoczęta Panna Młoda, to piękna Panna Młoda, która zachwyci każdego gościa!