8 nietuzinkowych pomysłów na imprezę urodzinową dla kilkulatka
Urodziny to dla każdego dziecka niezapomniane wydarzenie. Czas spędzony z najbliższymi, dmuchanie świeczek, prezenty… Ostatnio coraz bardziej popularne stały się również przyjęcia organizowane dla dzieci w różnych ciekawych miejscach. Poniżej podajemy kilka propozycji na wyjątkowe urodziny dla kilkulatka i jego rówieśników.

  1. Escape room

Co to takiego? Jest to pokój, z którego grupa uczestników musi wydostać się w określonym czasie. Po drodze rozwiązuje szereg zagadek związanych z tematyką danego miejsca. To doskonałe połączenie zabawy i nauki. Szczególnie polecane fanom filmów i książek detektywistycznych.

  1. Aquapark

Wykwalifikowani i odpowiedzialni instruktorzy WOPR zapewnią dzieciakom bezpieczną i niezapomnianą zabawę w wodnym świecie rozrywki. Animatorzy dostosują program zabaw do grupy wiekowej uczestników. W restauracji basenowej można zorganizować tort i poczęstunek.

  1. Kino

Sens filmowy połączony z zabawami i konkursami pozwoli dzieciom przenieść się do świata ich ulubionych bohaterów. Będą mogły też zwiedzić kino. Oczywiście nie zabraknie popcornu i innych przekąsek.

  1. Park trampolin

Animatorzy poprowadzą gry i zabawy dostosowane do wieku uczestników. Zorganizują zawody np. turniej zbijaka lub skoki do basenu z gąbkami. Dzieciaki będą miały oczywiście też czas wolny na samodzielne skakanie na trampolinach. Dodatkową atrakcją może być tworzenie zwierzątek i innych stworów z balonów.

  1. Warsztaty kulinarne

Integracja podczas wspólnego gotowania to świetny pomysł. Dzieciaki najczęściej przygotowują pizzę lub makarony i różnego rodzaju desery. Później oczywiście je konsumują. Dostają odpowiednie stroje: fartuchy i czapki kucharskie. Istnieje też możliwość dekoracji tortu przez dzieci.

  1. Ścianka wspinaczkowa

Wykwalifikowani instruktorzy pokażą dzieciakom na czym polega wspinaczka i jak używać specjalistycznego sprzętu. Poprowadzą również zabawy z wykorzystaniem ścianki wspinaczkowej. W oddzielnej sali można zorganizować poczęstunek i tort.

  1. Stadnina koni

Podczas spotkania w stadninie, dzieci zobaczą jak mieszkają konie, pogłaszczą je, nakarmią, a także dowiedzą się wielu ciekawostek na ich temat. Będą miały również okazję pojeździć na kucykach lub konikach. Dodatkowa atrakcja to ognisko, na którym każdy upiecze sobie kiełbaskę.

  1. Lotnisko

Urodziny w takim miejscu to wyjątkowe przyjęcie z widokiem na pas startowy. Tort musi być obowiązkowo w kształcie samolotu. Do tego czapki pilotów i stewardes dla uczestników, przejażdżka autobusem po płycie lotniska, zwiedzanie lotniskowej straży pożarnej, a nawet zabawa na symulatorach. Będzie to z pewnością odlotowa impreza!

Jak widzicie, pomysłów na organizację przyjęcia urodzinowego dla dzieci jest naprawdę dużo. A wymieniłyśmy zaledwie kilka z nich. Pamiętajcie jednak, żeby miejsce wybrać zgodnie z zainteresowaniami swoim pociech. Bo oczywiście najważniejsze, żeby jubilat i jego goście bawili się doskonale i zapamiętali przyjęcie na długie lata.