Bukiet ślubny – 5 wskazówek jak dopasować bukiet ślubny do sukni
Ten najpiękniejszy dzień zbliża się wielkimi krokami… Najważniejsze, czyli suknia już jest, welon również, buty i biżuteria znalezione. Zostało już tylko dobranie bukietu i wszystkie dodatki będą gotowe. Ale czy to jest proste zadanie? Bukiet to akcent łączący imprezę w spójną całość, jej motyw, wystrój sali i suknię ślubną, który dodatkowo musi ją uzupełniać. Wybór między długim, kolorowym, małym czy okrągłym powinien zależeć właśnie od rodzaju kreacji, którą tego dnia założysz. Poniżej przedstawiamy 5 wskazówek, jak wybrać ten bukiet idealny, pasujący do Twojej pięknej sukni ślubnej.

  1. 1. Twoja suknia ślubna może określić kształt bukietu ślubnego
Krój sukni pomoże w dobraniu stylu bukietu. Jeżeli suknia jest długa i drapowana idealnie sprawdzi się kaskadowy bukiet. Zwłaszcza jeżeli dół sukni jest ozdobiony w minimalne wzory. Ozdobiona suknia dobrze skomponuje się z małą wiązanką, która dobrze wpasuje się w dłonie, dzięki czemu nie odwróci uwagi od detali widocznych na sukni. Jeśli jednak Twoja suknia jest romantyczna, ubrana w koronkę, pomyśl o luźniejszym, spływającym bukiecie.
  1. Wiązanka kaskadowa

 

  1. 2. Twój bukiet nie powinien ukrywać Twoich kształtów
Nie da się ukryć, że wszystkie Panny Młode chcą wyglądać w dniu swojego ślubu jak milion dolarów! Aby to zrobić muszą uwydatnić zalety swojej figury, pochwalić się tym co mają najlepsze. Duży bukiet, który Cię zakryje i ukryje kształt Twojego ciała, zdecydowanie odciągnie od Ciebie uwagę. Talia, która jest najwęższą częścią naszego ciała powinna zostać maksymalnie podkreślona przez suknię, a więc bukiet absolutnie nie może odwracać od niej uwagi. Strzałem w dziesiątkę będzie podkreślenie talii małym, zgrabnym bukietem, który sprawi, że ślub będzie wyglądał nieskazitelnie.
  1. Bukiet ślubny okrągły

 

  1. 3. Bukiet jako ożywienie dekoracji i doskonałe dodanie koloru imprezie
Jeśli zaplanowałaś ślub w neutralnych kolorach, bukiet jest idealną okazją, aby dodać imprezie odrobinę koloru. Na rynku mamy mnóstwo kwiatów, które obfitują w kolory i piękno. Pomyśl o frezjach, róży czy alstromerii. Wszystko to pięknie komponuje się z naturalną fakturą drewna, koronką i inną zielenią, ale również same w sobie są po prostu oszałamiające. Jeśli jednak wybrałaś bardzo oryginalną i ozdobioną suknię ślubną, nie przesadzaj z kolorami w bukiecie. Efekt końcowy może być w takim przypadku zbyt ciężki i przytłaczający.
  1. Bukiet ślubny kolorowy

 

  1. 4. Postaw na lekkość!
I niekoniecznie chodzi tutaj o pójście w lekkie neutralne czy pastelowe odcienie, ale o samą wagę bukietu. Cięższe bukiety będą trudne do noszenia, a tutaj musimy postawić na wygodę. Utrzymanie go w ręku nie powinno być trudne oraz nie powinnaś się przy tym męczyć. Pamiętaj, że powinien być przedłużeniem Ciebie, a nie odrębnym dodatkiem.
  1. Bukiet ślubny lekki neutralny pastelowy

 

5. Dodaj osobiste ozdoby, aby stworzyć niepowtarzalny bukiet ślubny
Bukiet ślubny spersanolizaowany
Z rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru bukietu to przede wszystkim fakt czy kwiaty, o których marzymy brudzą. Pod żadnym pozorem nie wybierajcie kwiatów, których pyłki mogą pobrudzić suknię. Trzymanie go z dala od sukni przez całą ceremonię może być uciążliwe, a przez towarzyszący temu wydarzeniu stres możesz o tym po prostu zapomnieć!
Jeżeli przeraża Cię temat doboru bukietu, pamiętaj, że jesteśmy po to by Ci pomóc. Z przyjemnością doradzimy nie tylko w wyborze bukietu, ale i innych akcesoriów, jak również całej stylizacji. Skontaktuj się z nami już dziś!