Gender Reveal Party – co to takiego?
Jeszcze dwa, trzy lata temu niewiele osób wiedziało co to jest baby shower. Natomiast moda na przyjęcia niespodzianki dla przyszłej mamy została u nas bardzo ciepło przyjęta. Imprezy tego typu są coraz częściej organizowane przez przyjaciółki ciężarnych kobiet lub przez nie same. Dodatkowo pojawiają się coraz to nowe pomysły na atrakcje jakie można zapewnić tego dnia przyszłej mamie i pozostałym uczestniczkom.

Dlatego teraz należy iść o krok dalej! A mianowicie do GENDER REVEAL PARTY! Nie wiesz co to takiego? Już spieszymy z wyjaśnieniem! Jak sama nazwa wskazuje jest to przyjęcie ujawniające płeć dziecka. Chodzi o poinformowanie najbliższych, w nieco bardziej oryginalny sposób, czy spodziewacie się dziewczynki czy chłopca. W przeciwieństwie do baby shower, w gender reveal party udział biorą także mężczyźni.

Co więcej, o płci dziecka na takiej imprezie mogą dowiedzieć się też sami rodzice! Wystarczy, że poproszą lekarza o włożenie karteczki z taką informację do koperty, zamiast zdradzania jej podczas wizyty. Następnie otwierają kopertę na imprezie lub angażują osobę trzecią, żeby zrobić to w bardziej spektakularny sposób. Świetnym rozwiązaniem jest dostarczenie koperty do cukierni i zamówienie specjalnego tortu. Z wierzchu jest on zazwyczaj niebiesko-różowy. Dopiero po przekrojeniu kolor nadzienia pokazuje czy będzie chłopiec czy dziewczynka.

gender reveal party

Innym sposobem na poznanie płci dziecka przez rodziców lub zaprezentowanie tej informacji bliskim są zabawy z wykorzystaniem balonów. Jedna z opcji to wypuszczenie z ogromnego pudła balonów z helem w odcieniu niebieskim bądź różowym. Natomiast drugi sposób to przebicie balona, z którego wyleci confetti w odpowiednim kolorze.

Gender reveal party jest organizowane zazwyczaj w połowie ciąży, w przeciwieństwie do baby shower, które robi się na kilka tygodni przed porodem. Wynika to oczywiście z faktu, że ciężko byłoby utrzymać płeć dziecka w tajemnicy prawie do narodzin. Z pewnością większość przyszłych rodziców, jak i ich znajomi, nie wytrzymaliby tak długo w niewiedzy.

Można oczywiście też połączyć baby shower z gender reveal party. Ale my osobiście tego odradzamy. Po pierwsze, im więcej powodów do świętowania, tym lepiej. Warto jak najwięcej czasu przed narodzinami dziecka spędzić ze znajomymi, bo później będzie go zdecydowanie mniej. Po drugie, tradycyjny baby shower jest spotkaniem kobiet najbliższych sercu przyszłej mamy. A w gender reveal party biorą udział również panowie. No i po trzecie, o płci dziecka rodzice dowiadują się mniej więcej w połowie ciąży i chcą jak najszybciej podzielić się tą informacją z najbliższymi, a baby shower organizuje się raczej bliżej narodzin.

A co Wy sądzicie o gender reveal party? Chcielibyście wziąć udział w takiej imprezie? A może ją zorganizować? Podzielcie się swoimi opiniami. Jesteśmy bardzo ciekawe!