Jak przechowywać suknię ślubną? – Ślubne SOS w koronie 17/22
Twoje wesele miało się odbyć w najbliższym czasie, ale koronawirus pokrzyżował te plany? Już prawie wszystko było przygotowane, a teraz uroczystość musi zostać przełożona na jesień lub przyszły rok? Jedną z kwestii, o której nie możesz zapomnieć, jest zadbanie o suknię ślubną! Jeżeli odebrałaś już swoją wymarzoną kreację z salonu, to pamiętaj o odpowiednim jej przechowywaniu. Dziś podpowiemy, jak należy to robić, aby w dniu wesela suknia była w idealnym stanie.

Jeśli właśnie zbliża się umówiony termin odbioru Twojej kreacji, to spróbuj dogadać się z salonem, w którym ją kupowałaś w sprawie przechowania jej przez te kilka czy kilkanaście miesięcy. Natomiast jeśli masz ją już w domu, a pracownicy salonu nie poinstruowali Cię w kwestii jej przechowywania, zastosuj się do poniższych rad!
  • Schowaj suknię do dużego, kartonowego pudła lub pokrowca. Jeśli wybierzesz box, pamiętaj o papierowych lub materiałowych wypełniaczach, żeby uniknąć deformacji. Karton możesz dodatkowo wyłożyć pergaminem. Natomiast w przypadku, gdy zdecydujesz się na pokrowiec, zwróć uwagę, żeby był on wykonany z odpowiedniego materiału, np. mikrofibry, muślinu lub fizeliny. Pod żadnym pozorem nie przechowuj sukni w folii czy plastikowym worku! Jeśli nie masz specjalnego pokrowca, lepsza będzie czysta, nieużywana, bawełniana poszwa. Bez względu na rodzaj opakowania, istotne jest też, aby było ono odpowiednio duże, żeby suknia się nie gniotła.
  • Równie ważne jak to, w czym przechowujemy kreację, jest to w jakim miejscu będzie się ona znajdowała. Jeśli suknia ma czekać kilka miesięcy lub dłużej, to nie powinna wisieć na wieszaku, bo może się powyciągać. Najlepiej położyć ją w garderobie lub szafie. Miejsce to powinno być suche, chłodne i pozbawione dostępu światła. Dobrze byłoby, żeby panowała w nim stała temperatura i wilgotność, dlatego zrezygnuj ze strychu czy piwnicy. Do pudełka lub pokrowca można dodatkowo włożyć zapachowy pochłaniacz wilgoci, żeby suknia po wyjęciu pięknie pachniała.
  • Jeśli Twoja suknia ma przymocowane jakieś ozdobne, metalowe elementy, koniecznie je odepnij. Przy dłuższym przechowywaniu mogą się one utlenić i uszkodzić delikatny materiał.
Takich samych zasad przechowywania sukni, należy przestrzegać już po imprezie. Trzeba tylko pamiętać, żeby oddać ją do pralni przed schowaniem do kartonu czy pokrowca. Jeśli zastosujesz się do powyższych zaleceń, to suknia będzie w idealnym stanie nie tylko na jesiennym czy przyszłorocznym weselu. Zachwycisz nią nawet swoje dzieci za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat!
Zapraszamy też do artykułu, w którym podpowiadamy czy powinno się zmienić suknię ślubną w związku z przełożeniem wesela na inna porę roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.