Jak wybrać idealną suknię ślubną?
W dniu swojego ślubu każda kobieta chciałaby wyglądać jak najlepiej, by każdemu z gości na jej widok zaparło dech w piersiach. Do osiągnięcia tego celu kluczowy jest wybór odpowiedniej sukni ślubnej. Niezależnie od tego na jaką suknię się zdecydujesz, jedno jest pewne – musi ona pasować do Twojej figury, urody oraz charakteru, o czym niestety Panny Młode zapominają. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazówki i wytyczne, których powinnyście się trzymać podczas szukania tej jedynej wymarzonej sukienki. Efekt ”wow” będzie wtedy gwarantowany 😊

1. Dopasowana do Twojej sylwetki

Wiele z nas rozpoczyna poszukiwania wymarzonej sukni w Internecie. Przez to, do salonu przychodzimy już z konkretną wizją naszej sukni, często pokazując ściągnięte z sieci zdjęcie, jak dokładnie chcemy, aby wyglądała nasza suknia (często sugerując się, że skoro modelka na zdjęciu tak w niej wygląda, to my również będziemy). Nic bardziej mylnego. Niestety większość pań nie jest świadoma kształtu swojej sylwetki i sprzedawcy od razu odradzają nam wymarzoną suknię ze zdjęcia, zastępując ją swoimi propozycjami. Nie ma nic w tym złego, ponieważ właśnie ich rolą jest doradzić nam krój i model, w którym będziemy wyglądać najlepiej. Nie bójmy się tego, bo dobre salony sukien ślubnych inwestują w edukację pracowników w tym temacie i naprawdę znają się oni na rzeczy.

My jednak doradzamy, aby oprócz słuchania rad i korzystania z wiedzy salonowych doradców, przymierzyć suknię najbardziej podobną do tej z naszych wyobrażeń, jak i każdej następnej która wpadła nam w oko. Tylko wtedy jesteśmy w stanie przekonać się, że faktycznie nie jest ona stworzona dla nas i że musimy zmienić początkową wizję. W innym przypadku, zawsze pozostanie niesmak i rozmyślanie czy ostatecznie dokonany przez nas wybór był dobry.

Także dziewczyny, przymierzajcie, przymierzajcie i jeszcze raz przymierzajcie, bo to jest najlepszy sposób na znalezienie tego, w czym czujemy się dobrze, a często to co na wieszaku wygląda obłędnie na nas już takie nie jest i odwrotnie!

2. Dostosowana do odcienia Twojej skóry

Rynek ślubny idzie do przodu i ostatnimi czasu bardzo się rozwinął. Kiedyś mieliśmy do wyboru odcienie między śmietankową bielą, śnieżną bielą, a ecru, teraz suknie są produkowane praktycznie w każdym kolorze, nawet w czerni. Zanim ostatecznie zamówimy suknie w wybranym przez nas kolorze, upewnijmy się, że jest to kolor podkreślający odcień naszej cry, włosów i oczu.

3. Podporządkowanie do stylu i charakteru wesela

Podczas wyboru musimy kierować się miejscem przyjęcia, jego motywem przewodnim oraz porą roku, w której zamierzamy wziąć ślub. To wszystko wbrew pozorom ma znaczenie dla wyboru materiału, stylu oraz typu sukni, aby finalnie stworzyć spójną całość, a my mimo pięknego zamysłu nie wyglądały na własnym ślubie jak przebrane.

4. Wygodna

Podczas przymierzania sukni, nie bójmy się w niej poruszać, zrobić kilku kroków, podnieść ręce czy nawet spróbować zatańczyć. Często suknia, którą sobie wymarzymy jest najzwyczajniej w świecie niewygodna, krępuje nam ruchy, a przecież mamy w niej przetańczyć całą noc i nie możemy o tym zapominać.

5. Budżet

Przy określaniu kwoty, którą jesteśmy w stanie poświęcić na suknię, musimy pamiętać o kosztach dodatków takich jak: welon, buty, biżuteria czy bielizna, co niestety też do tanich nie należy. Mając zdefiniowaną sumę, będziemy mieć od razu zawężony zakres poszukiwań, ponieważ wyeliminuje to salony i suknie, na które nas po prostu nie stać, nie powodując późniejszych rozczarowań.

6. Zgrana z naszym charakterem i osobowością

Jest to punkt, o którym najczęściej zapominamy podczas naszych sukienkowych łowów, a nie da się ukryć, że jest to kluczowa kwestia przy wyborze sukienki. Niezależnie od tego jak bardzo kochasz modę i jak chciałabyś podążać za trendami, najważniejsze, abyś była w niej po prostu sobą. Jeżeli więc jesteś skromna, nie wybieraj sukni z ogromnym dekoltem i wycięciami, bo całe przyjęcie będziesz się po prostu czuła skrępowana. Jeżeli natomiast jesteś odważna i nowoczesna, nie zamykaj się w zabudowanej sukni. Dopełnieniem Twojego wyglądu będzie również to jak się czujesz, a jak Ty będziesz się czuła pewnie i dobrze, będziesz promieniała, co jest najlepszym dodatkiem całej stylizacji.

7. Im mniej doradców, tym lepiej

Wiemy, że jest to najważniejszy wybór w życiu kobiety i chcemy go dzielić z najważniejszymi osobami w naszym życiu. Pamiętajmy jednak o tym, że każda z tych osób ma inny gust i nie do końca potrafi obiektywnie ocenić, która z propozycji jest dla nas najlepsza. Zawsze będą patrzyły przez pryzmat swojego gustu i swojego wyboru, nie do końca biorąc pod uwagę, że ma być to wybór najlepszy dla Ciebie. Dlatego pamiętajmy, żeby zabrać osoby, które bardzo dobrze nas znają. Proponujemy, aby było to maksymalnie 2 doradców, ale i tak radzimy podjąć decyzję przed samą sobą, bo nie mamy się podobać przyjaciółkom, mamie, babciom czy ciotkom, ale przede wszystkim samej sobie.

 

Na rynku mamy obecnie ogromną ilość salonów z sukniami ślubnymi, a w każdym z nich średnio po kilkanaście modeli do wyboru. Może to przytłaczać niektóre przyszłe Panny Młode oraz dodatkowo dostarczyć stresu, czy zdążą z wyborem tej jednej, najpiękniejszej sukni, stworzonej idealnie dla niej? Jeżeli jednak przy wyborze będziesz kierowała się powyższymi wskazówkami i skupisz się na tym, aby suknia podkreślała Twoją urodę, wyeksponowała figurę oraz dopełniała Twój charakter, na pewno nie zaliczysz wpadki. W przypadku, gdy nadal masz wątpliwości, nie jesteś pewna czego szukasz lub po prostu nie masz czasu ani cierpliwości na indywidualne poszukiwania, przypominamy, że w pakiecie organizacji wesela również doradzamy w kwestii wyboru sukni. Także jeżeli ten temat Cię stresuje i nie chcesz pozostać z nim sama, zapewniamy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, abyś tego dnia błyszczała!

1 Komentarz

  • Patrycja Posted 14 listopada 2019 17:14

    Bardzo przydatne rady, na pewno skorzystam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.