Jak zorganizować idealny wieczór panieński?

Wieczór panieński to jedno z ważniejszych wydarzeń towarzyszących weselu. Powinien on być szalony i niezapomniany przede wszystkim dla przyszłej Panny Młodej, ale również dla pozostałych uczestniczek. O czym należy pamiętać, żeby zorganizować przyjęcie, o którym marzy każda kobieta? Poniżej kilka ważnych wskazówek.

Skąd wziął się pomysł organizacji wieczoru panieńskiego?

Istnieją różne teorie dotyczące narodzin tradycji wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Przyjęcia niespodzianki dla przyszłej Panny Młodej i przyszłego Pana Młodego, zyskały znacznie na popularności w ostatnich czasach. Jednak były one praktykowane od wielu lat. Już w XIX wieku, a może nawet wcześniej, w przeddzień ślubu organizowane były huczne wieczory pożegnalne, które panny i kawalerowie spędzali osobno. Obecnie również są to przyjęcia organizowane oddzielnie dla każdej z płci, ale robi się to minimum tydzień lub dwa przed ślubem.

Kto organizuje i kto uczestniczy w wieczorze panieńskim?

Przyjęło się, że za organizację wieczoru panieńskiego odpowiedzialna jest świadkowa. Oczywiście mile widziane byłoby, aby pozostałe uczestniczki ją wspierały, albo chociaż nie przeszkadzały JListę gości powinna stworzyć Panna Młoda, żeby żadna z bliskich jej osób nie została pominięta. W związku z tym, że często są to obcy dla siebie ludzie, może im być ciężko porozumieć się w pewnych kwestiach. Wówczas świadkowa powinna wziąć pod uwagę opinie pozostałych dziewczyn, ale w razie potrzeby podjąć decyzję, biorąc pod uwagę przede wszystkim charakter i oczekiwania gwiazdy wieczoru, czyli przyszłej Panny Młodej. Jeśli świadkowa nie ma czasu, zmysłu organizacyjnego albo po prostu boi się, że nie podoła stworzeniu imprezy jaką wymarzyła sobie przyjaciółka czy siostra, lepiej skorzystać z usług konsultantki lub firmy eventowej. Wówczas na pewno wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i obejdzie się bez jakichkolwiek problemów.

Jaki budżet należy przeznaczyć na wieczór panieński?

Za organizację wieczoru panieńskiego odpowiedzialna jest zazwyczaj świadkowa, ale powinien być on finansowany przez wszystkie uczestniczki. Wyjątkiem jest oczywiście Panna Młoda, która może, w ramach podziękowania, zaproponować jakąś atrakcję dla koleżanek albo na przykład postawić drinki. Budżet jest zależny od rodzaju atrakcji jakie chcemy zorganizować oraz od ilości osób. Należy jednak pamiętać, by mieścił się on w możliwościach wszystkich uczestniczek, aby żadnej nie postawić w niekomfortowej sytuacji. Zazwyczaj są to kwoty w granicach 100-200zł od osoby.

Czy stroje, gadżety i dekoracje są ważne?

Na wieczorze panieńskim nie może zabraknąć specjalnych gadżetów, które nadadzą imprezie odpowiedniego charakteru oraz wyróżnią grupę dziewczyn spośród tłumu ludzi na mieście. Można wybrać motyw przewodni całej imprezy, np. pin up girls, styl hawajski lub po prostu śmieszne dodatki typu opaski, kotyliony itp. Alternatywą jest także ubranie dziewczyn w jeden kolor, np. czarny, a Panny Młodej w inny, wyróżniający ją np. biały. Należy również pamiętać o udekorowaniu miejsca, w którym będzie odbywać się impreza. W internecie bez problemu znajdziemy specjalne balony, girlandy, serwetki, słomki itp.

Co z prezentem dla Panny Młodej?

Według legendy o ubogim marynarzu, ojciec córki pochodzącej z bogatej rodziny, nie chciał zgodzić się na wydanie jej za mąż i darowanie posagu. Jednak przyjaciele obdarowali ją mnóstwem prezentów, co umożliwiło jej zamążpójście. Podobno stąd wziął się zwyczaj prezentów dla Panny Młodej. Obecnie najczęściej wybieranym podarunkiem jest zmysłowa bielizna lub inne gadżety związane z wyjściem za mąż. Najlepiej takie, które Panna Młoda wykorzysta podczas nocy poślubnej 😛

Jakie atrakcje zorganizować na wieczorze panieńskim?

Głównym elementem wieczoru panieńskiego są gry, zabawy i inne atrakcje przygotowane dla Panny Młodej oraz reszty uczestniczek. To przede wszystkim one odróżniają tę imprezę od wszystkich pozostałych. Jest wiele różnych atrakcji, które można zaproponować. Do najpopularniejszych zabaw należą: test na znajomość przyszłego męża, pytanie czy wyzwanie, zbieranie fantów. Niektóre dziewczyny nie wyobrażają sobie wieczoru panieńskiego bez przejażdżki limuzyną czy tańca striptizera. Jeśli chodzi o to drugie, wskazane byłoby zorientować się czy taka niespodzianka nie będzie zbyt krępująca dla Panny Młodej. Można również pokusić się o bardziej oryginalne atrakcje, jak na przykład: szybki kurs tańca, przejażdżka party busem, impreza na statku czy weekend w spa bądź w jakimś imprezowym miasteczku. Trzeba pamiętać, aby na przyjęciu nie zabrakło przekąsek i wysokoprocentowych trunków. Atmosfera musi być wesoła, a każda z uczestniczek powinna dotrwać do końca imprezy. Po licznych atrakcjach dziewczyny zazwyczaj wybierają się do ulubionego klubu i bawią się do białego rana.

Jak widać jest wiele aspektów, które czynią wieczór panieński udanym. Jednak należy pamiętać, że dla Panny Młodej najważniejsza jest obecność bliskich osób i wesoła atmosfera. Bez tego nawet najlepiej zorganizowana impreza, nie przyniesie zbyt wiele radości. A na pewno każda kobieta chciałaby wspominać przez długie lata wieczór panieński swój i swoich przyjaciółek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.