Korzyści z zatrudnienia konsultanta ślubnego

Dlaczego Pary Młode powinny korzystać z usług konsultanta ślubnego? 5 najważniejszych korzyści.

Istnieje wiele powodów, dla których Para Młoda powinna zatrudnić konsultanta ślubnego. Skupmy się jednak na 5 najważniejszych, które uzasadnią i uświadomią Wam rolę i obowiązki wedding planner’a.

Oszczędność czasu
Jeśli macie pracę w 8-godzinnym systemie i chcecie kontynuować życie towarzyskie podczas planowania ślubu, musicie być kimś w rodzaju super bohaterów, aby skutecznie połączyć te sprawy. Większość wykonawców będzie chciała spotkać się z Wami po pracy lub w weekend w celu omówienia szczegółów. Pary Młode rozpoczynają organizację wesela średnio 12 miesięcy przed jego datą. Wbrew pozorom wcale nie jest to dużo czasu. W większości będziecie musieli spędzić go na spotkaniach organizacyjnych, planowaniu i szukaniu odpowiednich pomysłów. Wówczas normalną sprawą stanie się opuszczanie imprez rodzinnych czy odwoływanie wyjść z przyjaciółmi. Nie wspominając już o wielogodzinnych rozmowach telefonicznych i mailowaniu z podwykonawcami, którzy co chwilę pytają o szczegóły przyjęcia lub proszą o wpłaty zaliczek. Posiadanie konsultanta ślubnego sprawi, że to on będzie odpowiedzialny za kontakt z usługodawcami i na czas przygotowań stanie się Waszym osobistym sekretarzem.

Wykorzystanie doświadczenia i wiedzy
Spójrzmy prawdzie w oczy. Kiedy ostatnio planowaliście imprezę dla ponad 100 osób? Nie chodzi tu o przygotowanie kilku przekąsek czy nadmuchanie balonów, ale o wydarzenie, które zaplanowaliście, monitorowaliście i koordynowaliście od zmierzchu do samego świtu. Prawdopodobnie nigdy. Większość wedding plannerów organizuje przyjęcia od 20 do 300 osób, zaczynając od poznania preferencji zleceniodawców, przez znalezienie odpowiednich rozwiązań, sprawdzenie prawidłowości umów i dokumentów, po planowanie szczegółów, a także śledzenie budżetu. Dbają o wszelkie detale oraz, co najważniejsze, kontrolują czy wszystko i wszyscy są tam, gdzie być powinni.

Współpraca tylko ze sprawdzonymi i rzetelnymi dostawcami
W jednym z najważniejszych dni Waszego życia nie ma miejsca na błędy i wykonawców-amatorów. Tutaj nie da się cofnąć taśmy, by powtórzyć słowa przysięgi. Wszystko musi się dziać zgodnie z planem, a do tego potrzebne są rzetelne i sprawdzone firmy. Kamerzysta nie będzie miał drugiej szansy na nagranie Jego spojrzenia, gdy po raz pierwszy ujrzy Ją w sukni ślubnej, a catering niczym nie uratuje przesolonego rosołu i niesmaku, który pozostanie po nim gościom na długo. Dzięki znajomości rynku konsultant ślubny podpowie, z kim należy nawiązać współpracę, aby uniknąć przykrych wpadek w dniu Waszego ślubu!

Redukcja stresu
Planowanie ślubu prawdopodobnie zawładnie Waszym życiem. To ekscytujące przedsięwzięcie, ale trzeba pamiętać, że aby ten dzień był idealny, jest bardzo dużo do zrobienia. Większość osób myśli, że sobie ze wszystkim poradzi, bo ma jeszcze dużo czasu. Jednak kiedy data ślubu zbliża się nieubłaganie i zostaje pół roku, 3 miesiące, miesiąc, panikują i orientują się, że nie wszystko jest tak, jak być powinno. Często okazuje się, że zabrnęli w temacie za daleko, że nie wyrobią się z zaplanowanymi zadaniami, że wymyślili więcej niż czas im na to pozwolił. Szukają wtedy pomocy u bliskich i obciążają ich niektórymi obowiązkami. A co gorsze, im bliżej dnia ślubu, tym bardziej redukują listę rzeczy do realizacji. Rezygnują na przykład z nauki walca, który od zawsze był ich marzeniem, ale przecież nie ma kiedy uczestniczyć w zajęciach tanecznych.

Czy naprawdę chcecie w dniu ślubu jechać na salę i sprawdzać czy kwiaciarka ustawiła bukiet na stole Państwa Młodych jak wcześniej ustaliliście lub czy na pewno w szampanie będzie pływała świeża truskawka? Przygotowania i czas odliczania do ślubu powinny być dla Was przyjemne, ekscytujące i zabawne. A także dalekie od trosk i przytłaczających momentów, w których odechciewa Wam się odliczania do tego dnia, a bardziej traktujecie go jak tykającą bombę. Wtedy ten dzień nie wygląda już tak jak było wyobrażeniach sprzed roku. Jeśli skorzystacie z usług organizatora ślubów, w tym wesela najważniejszy będzie dla Was wypoczynek, dłuższy sen, spokój ducha oraz przyjemne chwile z bąbelkami w ręku z świadkową czy świadkiem.

Oszczędność pieniędzy
Zaskoczeni? Wynajęcie wedding plannera faktycznie kosztuje, ale może również pomóc zaoszczędzić Wasze pieniądze. Jak? Konsultant ślubny jest w stanie wynegocjować lepsze ceny u podwykonawców, gdyż stale z nimi współpracuje. Doradzi też na co warto wydać pieniądze, a na co nie. Przypilnuje rozliczeń z usługodawcami. Wie gdzie co kupić, zamówić, żeby nie przepłacać nie tracąc na jakości.

Ponadto, musimy pamiętać o tym, że biznes ślubny rozwija się w błyskawicznym tempie, a taka osoba jak wedding planner musi podążać za obowiązującymi nowościami. Dzięki temu pomoże Wam wykreować wymarzony dzień i wybrać odpowiedni motyw, dodatki i atrakcje, by idealnie ze sobą współgrały.

Co więcej, Para Młoda ledwo znajdzie czas na organizację zamierzonych zadań, a co dopiero nieoczekiwanych. Wedding planner jednak ma zawsze plan awaryjny – to jego praca, by przewidzieć, że coś pójdzie niezgodnie z planem przez co musi mieć przygotowane lub w zawrotnym tempie stworzyć wyjście awaryjne. Fakt, że jest obiektywny i potrafi podejmować decyzje bez emocji tylko sprzyja znajdywaniu szybkich rozwiązań.

Wymienione korzyści nie wyczerpują tematu dlaczego wedding planner jest tak ważny i potrzebny w dniu Waszego ślubu. W dzisiejszych, zabieganych czasach, przy nawale obowiązków na pewno zatrudnienie go jest ogromną oszczędnością czasu i odciążeniem dla Pary Młodej.

Jest po to by Was wpierać i pomagać, być Waszą prywatną sekretarką, najlepszym przyjacielem i powiernikiem oraz spełniać marzenia, o których często Państwo Młodzi zapominają.

A czy Wy mieliście kiedyś okazję współpracować z wedding plannerem? Jesteśmy ciekawe Waszych doświadczeń, dlatego podzielcie się nimi w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.