O czym należy pamiętać przy organizacji imprezy tematycznej?

W dzisiejszych czasach zorganizowanie zwykłej imprezy nie sprawia gospodarzom należytej satysfakcji. Ostatnio prawdziwym wyzwaniem i trendem stała się organizacja imprez z motywem przewodnim. Pozwala to choć na chwilę zapomnieć o codzienności i przenieść się czy to w wybrany  zakątek świata – Dziki Zachód, Hawaje, a może do dżungli – czy też przeobrazić się w ulubioną postać – superbohatera z dzieciństwa, księżniczkę czy hipisa. Tematyka może być dowolna, możliwości jest mnóstwo, a jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia…

Motyw przewodni jest świetnym pomysłem, aby zmienić schematyczną zabawę w nietuzinkowe, pełne wrażeń i śmiechu przyjęcie, które pozostanie naszym gościom na długo w pamięci. My podpowiemy o czym należy pamiętać przy samej organizacji, by mieć pewność, że nic nam nie umknęło i impreza będzie należała do tych i niezapomnianych!

  1. Zaproszenia – są wstępem do tematyki imprezy, a ich zadaniem jest zaciekawienie i zaintrygowanie naszych gości, aby z radością szykowali każdy następny detal swojego przebrania…
  2. Wystrój miejsca – im bardziej odbiega od codziennego wyglądu – tym lepsze wrażenia gości. Chodzi przecież o to by na tę chwilę przenieść ich w zupełnie inny świat, gdzie zapomną, że bawią się w naszym salonie, np. poprzez zupełnie inne oświetlenie.
  3. Ubiór – obowiązkowy dla każdego gościa imprezy, koniecznie dopasowany do motywu przewodniego. W tym celu dobrze zajrzeć do szafy babci, mamy czy starego pudła na strychu, ponieważ to właśnie stroje skompletowane własnoręcznie zawsze dają najlepszy efekt…
  4. Przekąski/drinki – nie zawsze jest możliwe, by całkowicie nawiązywały do głównego motywu, warto więc zadba by choć etapami lub dekoracją miały z nim coś wspólnego.
  5. Muzyka – praktycznie najważniejszy składnik imprezy, dlatego konieczne jest wcześniejsze przemyślanie playlisty i skompletowanie kawałków, które wpasują się w wymyślony przez nas motyw.
  6. Konkursy/zabawy – integrują naszych gości oraz tworzą niezapomnianą atmosferę. W przypadku imprez przebieranych zawsze pamiętaj o wybraniu najlepszego stroju, aby wysiłki naszych gości nie poszły na marne i zostały zauważone ?
  7. Plan ramowy imprezy – natłok informacji towarzyszących organizacji imprezy oraz lista zadań do zrealizowania przed lub w trakcie może spowodować, że w trakcie jej trwania coś nam umknie. Zachęcamy więc do spisania najważniejszych punktów, by mieć pewność, że wszystkie nasze pomysły zostały zrealizowane, a nam nie przypomni się o podaniu tortu w chwili żegnania gości.

Jesteśmy pewne, że jeżeli zadbasz o realizację powyższych punktów Twoja impreza przejdzie do niezapomnianych, a Twoi goście już nigdy nie będą chcieli zwykłej imprezy.

W tym artykule postaramy się podrzucić pomysły i scenariusze na imprezy tematyczne, które będziecie mogli wykorzystać i zorganizować we własnym domu. A może macie już za sobą zorganizowanie takiego przyjęcia? Z chęcią dowiemy się do jakiej tematyki imprezy poniosła Was Wasza wyobraźnia czy pasja. Czekamy na komentarze! ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.