Plusy i minusy ślubu i wesela w sylwestra

Czy ślub i wesele w sylwestra to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę rozważając taką opcję? Zebrałyśmy dla Was najważniejsze plusy i minusy, które mamy nadzieję, pomogą Wam w podjęciu decyzji czy warto podjąć takie wyzwanie.

Plusy:

– Wieczór sylwestrowy sam w sobie posiada niesamowitą atmosferę, która z pewnością wprawi, zarówno Parę Młodą jak i wszystkich gości, w fantastyczny nastrój.

– Jest to być może jedyna okazja do spędzenia sylwestrowej nocy w gronie wszystkich najbliższych osób: zarówno rodziny jak i znajomych.

– Wesele 31 grudnia rozwiąże zarówno nam, jak i naszym gościom dylemat jak spędzić sylwestrową noc. Myślę, że dla większości osób, szczególnie tych, którym jesteśmy bliscy, to świetne rozwiązanie. Może być również dużą zaletą dla rodziny i znajomych mieszkających zagranicą, którzy przyjeżdżają do Polski na święta.

– Ślub i wesele w sylwestra ułatwią nam kwestię dekoracji. Kościoła nie trzeba specjalnie ubierać, bo w doskonałym stanie będą jeszcze ozdoby bożonarodzeniowe: świecące choinki, gwiazdy betlejemskie itp. Natomiast w idealny motyw przewodni na sali wpisze się styl glamour: brokaty, cekiny, złoto, srebro. Możemy do tego dodać typowo sylwestrowe elementy jak trąbki, papierowe czapki, sztuczne ognie, confetti czy zegary. Również na ulicach jest w tym okresie mnóstwo świecących dekoracji, które fantastycznie sprawdzą się w sesji plenerowej.

– Pary Młode starają się zapewnić gościom jak najwięcej atrakcji. Jedną z nich jest organizacja pokazu sztucznych ogni. Ten sylwestrowy będzie znacznie bardziej efektowny, gdyż świetlne wystrzały widać z każdej strony. Dodatkowo Para Młoda nie poniesie żadnych kosztów.

– Niewątpliwą zaletą dla osób przesądnych będzie litera ‘r’ w nazwie miesiąca grudzień. Wiele par nadal przywiązuje do tego dużą uwagę. Dodatkowo mówi się, że „Jaki sylwester, taki cały rok”, a wiadomo, że dzień ślubu jest uważany za jeden z najpiękniejszych w życiu, zatem wesele 31 grudnia może nam zagwarantować wspaniały rok oraz szczęśliwe małżeństwo.

– I ostatnią, ale zapewne jedną z najważniejszych zalet ślubu w sylwestra, którą można traktować z lekkim przymrużeniem oka, jest to, że mąż nie zapomni o rocznicy ślubu 🙂 .

Minusy:

– Największym wyzwaniem może okazać się sama organizacja wesela w dniu sylwestra, gdyż trzeba je zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Sale weselne i zespoły muzyczne czy dj-e są często rezerwowane nawet kilka lat wcześniej.

– Niemałym problemem zarówno dla Panny Młodej jak i pozostałych kobiet na weselu, może być także znalezienie fryzjera i makijażystki, którzy będą mieli wolne terminy tego dnia.

– Niektórzy goście mogą mieć zaplanowaną sylwestrową noc kilka miesięcy wcześniej. Dlatego dobrze byłoby ich poinformować o Waszych weselnych planach ze znacznym wyprzedzeniem, żeby udało się zgromadzić na przyjęciu jak najwięcej osób.

– Należy pamiętać, że 31 grudnia jest dniem pracującym, więc część gości może mieć problem z dotarciem na czas, jeśli ślub będzie o godz. 16 czy 17. W wielu sklepach, hurtowniach itp. są robione inwentaryzacje, w związku z czym osoby pracujące w takich punktach nie będą mogły wziąć dnia wolnego. Dobrze więc zrobić wcześniej rozeznanie wśród osób, które zamierzamy zaprosić.

– Niestety wesele w sylwestra może okazać się sporo droższe niż organizowane w innym terminie. Zarówno sale weselne, zespoły muzyczne, jak i fryzjerzy czy kosmetyczki podnoszą ceny usług nawet o 30%.

– Ostatnią kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę jest pogoda. W przypadku zimowych wesel istnieje większe ryzyko niesprzyjającej aury, która może utrudnić zarówno nam jak i gościom dotarcie do kościoła czy urzędu oraz na salę. Sam ubiór stanowi też większe wyzwanie niż na letnie wesele, gdyż niełatwo dobrać kozaki czy zimowy płaszcz do zwiewnej sukienki.

Jak widać, wesele w sylwestrową noc ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Jednakże według nas, zdecydowanie więcej jest tych pozytywnych aspektów. Dlatego zachęcamy do organizowania przyjęć w tę wyjątkową noc. Jeśli wydaje Wam się to zbyt dużym wyzwaniem, to chętnie pomożemy zadbać o każdy szczegół.

A Wy co sądzicie o ślubie i weselu z sylwestra? Podjęlibyście się organizacji takiej imprezy? I jak oceniacie to z perspektywy gościa? Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami, które również mogą pomóc innym w rozwiązaniu dylematu czy ślub i wesele w sylwestra to dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.