Pomysły na podziękowania dla rodziców

Ślub i wesele są ogromnym przeżyciem nie tylko dla Pary Młodej, ale również ogromnym stresem i chwilami wzruszenia dla ich rodziców. Najbardziej poruszającą chwilą tuż obok przysięgi i błogosławieństwa, jest moment, kiedy Para Młoda składa im podziękowania za pomoc w organizacji wesela oraz za to, co otrzymali od nich w codziennym życiu – wsparcie, bezinteresowną miłość, troskę i trud wychowania. Powodów do podziękowań jest niewątpliwie wiele i wydają się być oczywiste, jednak jak ubrać to wszystko w piękne słowa i znaleźć prezent, który najlepiej odda naszą wdzięczność?

1. Zdjęcia lub fotoalbum
To najbardziej powszechna forma podziękowań, jednak w najlepszy sposób oddaje to, co łączy dorosłe już dzieci z ich rodzicami, czyli wspomnienia. Te najpiękniejsze, uchwycone na zdjęciach mogą być zebrane do prezentacji (jest to również dobry pomysł na połączenie naszych zdjęć z dzieciństwa i z narzeczeństwa) lub utworzyć z nich fotoksiążkę. Na rynku nie brakuje szablonów, które są stworzone specjalnie na tę okazję z możliwością dodania oprócz zdjęć, dedykacji czy samego tekstu podziękowań.
Młodzi często decydują się przed ślubem na sesje narzeczeńskie, z których wybierają najlepsze zdjęcia i po ubraniu ich w piękne ramki (lub wgraniu, jeżeli decydują się na ramki elektroniczne) wręczają rodzicom na weselu.

2. Film
Tuż obok zdjęć albo nawet zamiast nich, stał się od kilku sezonów standardem. Wymaga to od nas więcej czasu na realizację. Tutaj ważny jest pomysł, co powinno się na nim znaleźć i w jaki sposób powiedzieć lub pokazać rodzicom za co jesteśmy im wdzięczni. Zanim jednak przystąpimy do tego projektu, trzeba się zastanowić, czy nie mamy za mało pewności siebie i czy występowanie przed kamerami nas nie krępuje, bo jeżeli tak jest to efekt może być po prostu odwrotny. Jeżeli natomiast kamera Wam nie przeszkadza w byciu sobą, realizacja filmu na pewno sprawi Wam dużo frajdy i będziecie się świetnie bawić. Oryginalnym rozwiązaniem jest użycie urywków filmów sprzed lat (np. ze ślubu naszych rodziców, wspólnych wakacji, rodzinnych imprez), a zabieg ten sprawi, że projekcja filmu będzie bardzo wzruszająca dla wszystkich.

3. Spersonalizowane prezenty
Tutaj możliwości jest dużo, ponieważ napisy możemy wygrawerować lub nadrukować praktycznie wszędzie. Może to być śmieszny lub spersonalizowany tekst (w zależności od tego czy chcemy, aby to wydarzenie było bardziej wzruszające czy humorystycznie podejdziemy do tematu) na porcelanowych kubkach, kryształowych pucharach, a nawet figurkach przypominających oskary.
Może to być również wydrukowany na specjalnym szablonie wiersz, dyplom czy zwykłe słowa podziękowania umieszczone w pięknej ramce.
Jeżeli chcemy, aby nasi rodzice otrzymali od nas konkretny prezent rzeczowy, który wiemy, że się im przyda na długie lata, to wybór mamy ogromny. Zaczynając od długopisów dobrych marek, biżuterii zarówno dla mamy, jak i taty, czy drobniejszych prezentów, jak krawat czy apaszka dobranych w tym samym tonie kolorystycznym z pięknym haftem.
Zanim dokonamy wyboru powinniśmy się zastanowić co nasi rodzice lubią i co im sprawi najwięcej radości, a dopiero później możemy to dopasować do np. tematyki wesela lub własnych upodobań.

4. Prezenty do wspólnego spędzenia czasu
Dla wielu rodziców „opuszczenie gniazda” przez ich dzieci jest trudnym momentem. Od teraz rodzice będą mogli skupić się bardziej na sobie i kto wie, może będzie to czas na ich drugą miłość? By im to ułatwić i zainicjować można sprezentować im np. grę planszową, bilety na różnego rodzaju atrakcje czy przedstawienia, weekend w SPA czy wspólną podróż. W ten sposób okazujemy rodzicom nie tylko naszą wdzięczność, ale dajemy im do zrozumienia, że chcemy, aby byli szczęśliwi, realizowali swoje pasje oraz wspólnie dbali o swoje uczucie.

5. Kwiaty… a może coś zamiast?
Piękny bukiet jest i zawsze będzie doskonałym dodatkiem do prezentu. Jeżeli chcemy być bardziej oryginalni, możemy się zastanowić nad jego nowoczesną formą zamkniętą w ozdobnym słoju. Są to piękne, zielone kompozycje przypominające las, które na pewno będą cieszyły rodziców dłużej niż tradycyjne kwiaty.

6. Kosz z prezentami
Pięknie zapakowany i udekorowany stanowi bardzo elegancki prezent, choć jest to najłatwiejsza opcja obdarowania naszych rodziców. Mamy tutaj dwie możliwości do wyboru, albo kupić gotowy produkt z jego zwartością dostępny na rynku, albo skomponować go samemu poprzez kupno wszystkich produktów osobno. Zazwyczaj umieszczamy tam produkty takie jak słodkości, kawa, alkohol czy drobny upominek schowany pośród innych wyrobów.

7. Piosenka i wspólny taniec
Oczywiście nie zapomnijmy, aby podziękowania zakończyć specjalnie dedykowaną rodzicom piosenką oraz wspólnym tańcem, niezalenie od tego który z prezentów wręczymy. Na pewno będzie to dla nich wzruszająca chwila, w której poczują się wyróżnieni i sprawi, że ten moment będzie dla nich niezapomniany i najpiękniejszy, co bardzo często udziela się również naszym weselnym gościom.

Jak widać możliwości mamy całe mnóstwo, a decyzja i wybór nie należą do prostych. W takiej chwili trudno nam znaleźć odpowiednie słowa i dopasować do nich odpowiedni prezent. Nic chyba nie jest w stanie dokładnie opisać tego, co czujemy i chcielibyśmy powiedzieć rodzicom w dniu naszego ślubu. Pamiętajmy jednak, żeby przy wyborze kierować się sercem i upodobaniami naszych rodziców, a Wasz prezent na pewno będzie jedyny i niepowtarzalny, który ucieszy i wzruszy Waszych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.