Ślub w Wielkanoc – plusy i minusy

Niedziela Wielkanocna jest dniem, który jednocześnie kończy okres postu i zapoczątkowuje sezon ślubny. Wiele par wybiera na dzień zaślubin właśnie Wielkanoc, ponieważ według przesądów ma to zagwarantować Parze Młodej szczęście, pomyślność oraz dostatek. Inni narzeczeni traktują ten termin po prostu jako wygodny czy oszczędny. Czy warto brać pod uwagę organizację ślubu w Święta Wielkanocne? Aby pomóc Wam w podjęciu decyzji, poniżej przedstawiamy zestawienie plusów i minusów, wybrania tej daty na datę swojego ślubu.

Plusy

 • Wzorowa dostępność gości – Większość gości będzie miała tego dnia wolne od pracy, a co za tym idzie możemy spodziewać się wzorowej frekwencji na naszym przyjęciu.
 • Radosny klimat – po długim czasie postu, zadumy i wycofania się z życia towarzyskiego, każdy ma jeszcze większą ochotę się trochę rozerwać.
 • Lepsza dostępność usługodawców – termin ten nie jest jeszcze tak oblegany, dzięki czemu większość usługodawców jest w tych dniach dyspozycyjna.
 • Lepsze ceny – ponieważ nie jest to najwyższy sezon, część usługodawców jest gotowa obniżyć cenę.
 • Gotowy motyw przewodni – nie musimy się godzinami zastanawiać i rozpaczliwie szukać inspiracji na motyw naszego przyjęcia, ponieważ Wielkanoc jest po prostu gotowym pomysłem do wzięcia jako temat wiodący.
 • Kolorystyka – budząca się do życia przyroda i wiosenny klimat idealnie będą współgrać z pastelami, żółcią czy głęboką zielenią.
 • Oryginalne i niepowtarzalne dodatki i dekoracje – kiedy jak nie w święta właśnie możemy pozwolić sobie na przystrojenie krzeseł gości puszystym pomponikiem przypominającym ogonek zajączka czy zastąpienie drukowanych wizytówek ręcznie malowanymi pisankami?
 • Gotowe menu – skoro zabieramy naszym gościom możliwość świętowania przy rodzinnym stole, zadbajmy, aby choć troszkę przenieść świąteczny klimat na nasze przyjęcie poprzez pojawienie się wielkanocnego akcentu na talerzach.

Minusy

 • Kapryśna pogoda –jak mawiają przysłowia: w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień… możemy się w tym terminie spodziewać każdej pogody, może nam tego dnia towarzyszyć słońce, ale również deszcz czy śnieg. Przez to ciężko nam się idealnie przygotować i nastawić na konkretny wariant pogodowy, co może wywołać dodatkowy stres, zwłaszcza u Panny Młodej.
 • Problem z dostępnością usługodawców – niektórzy profesjonaliści chcąc spędzić świąteczny czas z rodziną lub po prostu na odpoczynku, może nie przyjmować zleceń w trakcie Wielkanocy.
 • Konieczność dopięcia wszystkiego na ostatni guzik – w dniu ślubu i wesela praktycznie wszystkie sklepy i firmy są pozamykane, dlatego nie możemy pozwolić sobie, aby w tym dniu coś nas zaskoczyło i nie było załatwione wcześniej.
 • Niezadowolenie gości z powodu zmiany tradycyjnego sposobu spędzania Wielkanocy – Wielkanoc to zazwyczaj czas rodzinny i spokojny spędzony w gronie najbliższych. Niektórzy goście mogą wykazać swoje niezadowolenie z powodu zamiany tradycyjnego sposobu spędzenia tego czasu na czas zabawy na hucznym weselu.

Jak wszystko, również i organizacja ślubu w Wielkanoc ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytanie czy jest to dobry czy zły pomysł. Jedna opcja w zależności od tego jak na nią spojrzymy, może być on zarówno plusem, jak i minusem. Odpowiedź zależy od tego, czego Wy jako Para Młoda oczekujecie od swojego przyjęcia i jakie z nim wiążecie nadzieje i wyobrażenia. Radzimy po prostu usiąść z kartką papieru i wypisać Wasze plusy i minusy. Wszystko to, co Wam będzie przeszkadzało w organizacji najpiękniejszego dnia w życiu oraz tego, co dzięki tej dacie uczyni go lepszym. Wtedy decyzja przyjdzie sama, a Wy będziecie spokojni, że była ona właściwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.