Kim jest wedding planner?

Po usłyszeniu słowa ‘TAK’ od wybranki swojego serca, prawie każdy mężczyzna obawia się kolejnego etapu, którym są przygotowania do ślubu i wesela. Stresuje się na samą myśl o pytaniach od rodziny: „Kiedy ślub?”, „Po co zapraszacie tyle gości?”, „Czy będą wizytówki na stołach?”, „Zamówiliście dj’a czy zespół?”. Dodatkowo głowi się czy ONA faktycznie po ślubie może się zmieni…?

Podczas przygotowań często oddaje pałeczkę organizatora przyszłej Pannie Młodej. W końcu ona wie lepiej jaki kolor kwiatów będzie pasował do wystroju sali, czy ciocia Krysia powinna siedzieć obok ciotki Wandy po ich ostatnim konflikcie oraz czy do zaproszeń lepiej sprawdzi się czerwona czy niebieska wstążeczka.
Narzeczona na początku będzie miała duży zapał i chęci, by wszystko TEGO DNIA dopiąć na ostatni guzik. Jednak im bliżej wyznaczonej daty, tym więcej stresu i kłótni między Młodymi. Ona się martwi, że nie zdąży, o czymś zapomni, on nic nie pomaga, wszystko zostawia na jej głowie. A w końcu to WSPÓLNE wesele.
Co zrobić żeby uniknąć takich sytuacji? Ten jeden z najpiękniejszych dni w życiu powinien być zaplanowany przez narzeczowych wspólnie, według ich wizji i koncepcji. Jedynie z „małą” pomocą dobrej wróżki, której zadania przedstawiam poniżej.

Kim jest wedding planner i jaka jest jego rola?
Konsultant ślubny jest osobą, która z pomocą przyszłej Pary Młodej znajdzie odpowiedzi na większość z postawionych pytań dotyczących ślubu i wesela, ponieważ to ona zajmie się organizacją tego wyjątkowego dnia. To osoba znająca branżę ślubno-weselną od podszewki. Dlatego wskaże odpowiednie miejsce na przyjęcie weselne, wykreuje jego wizerunek, doradzi w wyborze najlepszych podwykonawców, przypilnuje budżetu. Będzie także koordynatorem, i co najważniejsze, prawą ręką w dniu ślubu!
Wedding planner jest pośrednikiem między klientem, a podwykonawcami. Negocjuje z nimi ceny, przekazuje szczegóły, opracowuje plan działania. Następnie go monitoruje i kontroluje czy jego wytyczne są zgodne z rzeczywistością.

Dla kogo wedding planner?
Moda na zatrudnianie konsultanta ślubnego przyszła do nas z Ameryki, jednak ten w Polsce należy do młodych zawodów. Pierwsza agencja weddingowa została założona w naszym kraju w 2002r., ale jest to nadal niedoceniany zawód.
Z usług doradcy ślubnego korzystają najczęściej osoby zapracowane, zabiegane, cierpiące na brak wolnego czasu. Często nie mają one nawet pomysłu na aranżację ceremonii ślubnej czy przejęcia weselnego. Od wedding plannera oczekują pomocy i wykreowania wspaniałego przyjęcia. Mają jednak na przykład świadomość rzeczy, których nie chcą na swoim weselu. Zadaniem konsultanta jest wyjść im naprzeciw i zastąpić je innymi, lepszymi rozwiązaniami.
Kolejną grupą docelową są osoby mieszkające za granicą. Nie mają one dostępu do obiektów weselnych, nie są w stanie przetestować ślubnego menu lub spotkać się z dekoratorką by przekazać wizję dodatków. Wtedy rola koordynatora ślubnego jest niezbędna. Podpowiada on ciekawe rozwiązania, pomaga podjąć wszelkie decyzje, doradza. Jednak nie upierając się przy swoim zdaniu, bo ostateczna decyzja zawsze należy do Państwa Młodych.
Często do wedding plannera zgłaszają się osoby, które chcą by dzień ich ślubu był najpiękniejszy kreatywny, indywidualny. Niezwykle ciężkie, a wręcz niemożliwe, jest zorganizowanie go bez doświadczenia, wiedzy, znajomości branży i trendów, które każdy dobry doradca ślubny mie
powinien.
Nie zapominajmy jednak o najważniejszym – dzień ślubu jest wyjątkowy, jedyny taki w życiu. Konsultant ślubny musi więc dopilnować, by właśnie takim pozostał. Służy poradą, przedstawia propozycje, jednocześnie nie narzucając swojej woli czy forsując swoich poglądów. Podsuwa pomysły, pomaga w wyborze tych najlepszych, cały czas pamiętając i pilnując by były oparte na preferencjach i marzeniach Pary Młodej. I oczywiście czuwa nad wszystkim w dniu ślubu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.