Wigilia firmowa – co zrobić, żeby była wyjątkowa?!
Koniec roku to dla nas okres podsumowań i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Podobnie wygląda to w życiu przedsiębiorstwa, gdzie również celebrowana jest świąteczna atmosfera. Wigilia firmowa stała się już tradycją, zarówno w małych firmach jak i korporacjach. Ale co zrobić, żeby nie była ona nudnym spotkaniem tylko niezapomnianym przyjęciem? Oczywiście, oprócz tradycyjnych potraw i upominków dla pracowników, zorganizować wyjątkową atrakcję! Propozycji jest naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Warsztaty świąteczne

Wachlarz możliwości jest tutaj bardzo szeroki.

Proponujemy:

  • Tworzenie naturalnych dekoracji świątecznych takich jak:

– pachnące kule z cytrusów z dodatkiem goździków, anyżu, lasek cynamonu, wanilii itp;

– ozdoby choinkowe tworzone ze słomy (śnieżynki, aniołki, gwiazdki itd.);

– wianki i girlandy dekorowane bombkami, szyszkami, wstążkami;

– drewniane choinki budowane z listewek;

  • Pieczenie i ozdabianie ciasteczek i pierniczków pachnących świętami;
  • Tworzenie świec żelowych i z wosku oraz ozdabianie świec bryłowych;
  • Produkcja świątecznych kosmetyków: mydeł, soli i bombek do kąpieli oraz kremów do rąk;
  • Warsztaty kreatywnego pakowania prezentów z użyciem oryginalnych dekoracji;
  • Malowanie i ozdabianie bombek szklanych i plastikowych z wykorzystaniem farb, naklejek, cekinów, brokatu itp.;
  • Tworzenie lasów w słoikach z wykorzystaniem mchów, sukulentów, paproci, mini drzewek i dodatków bożonarodzeniowych.
Impreza tematyczna

Przyjęcie wigilijne nie musi być nudną kolacją. Wystarczy poprosić wszystkich, żeby przyszli na nie w przebraniach związanych ze świąteczną tematyką. Nada mu to świątecznego klimatu i wprowadzi luźną atmosferę. Pomysłów na przebrania jest wiele: Mikołaj, elf, renifer, śnieżynka. A dla mniej kreatywnych może to być po prostu sweter z reniferem czy choinką.

Pokaz iluzjonisty

Święta to magiczny czas. Dlatego idealnym pomysłem na wigilię firmową jest zorganizowanie magicznego pokazu. Emocje, które towarzyszą podczas widowiska, są niezapomniane i wyjątkowe. Iluzja w dużym stopniu opiera się na zaskakiwaniu widza i tworzeniu złudzenia „niemożliwego”. A to zawsze najbardziej go ciekawi i intryguje. Pokazy mogą być wykonywane w nawiązaniu do tematyki świątecznej. Mogą też angażować widzów, co na pewno będzie niesamowitym przeżyciem.

Maraton świątecznych filmów

Filmów świątecznych jest mnóstwo. Począwszy od kultowego „Kevina…”, przez „The holiday”, po „Listy do M” i wiele innych. Niby wszyscy dobrze je znają, a jednak co rok chętnie oglądają. Wystarczy włączyć ulubioną projekcję na rzutniku w sali konferencyjnej i seans filmowy gotowy.

To tylko kilka propozycji na zorganizowanie nietuzinkowej wigilii firmowej. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza, tak jak na rodzinnej wigilii, jest odpowiednia atmosfera! Warto aby pracodawca czy kierownik pomyślał o stosownym przemówieniu. To idealny moment, żeby podziękować pracownikom za pracę w zespole i podkreślić ich znaczenia dla firmy.