Czy Święta Bożego Narodzenia są dobrym pomysłem na ślub?

Na całym świecie Święta Bożego Narodzenia oznaczają czas dzielenia się, bliskości oraz mnóstwa emocji i rodzinnych spotkań. Jest to również czas, aby wspomnieć minione lata i podzielić się nadzieją i oczekiwaniami na nadchodzący rok. Poza tym jest to dzień, w którym wiele par planuje swoje wesele. Święta Bożego Narodzenia stają się coraz bardziej popularne ze względu na niesamowitą magię, którą niesie ze sobą ten czas. Znajdą się jednak i tacy, którzy stwierdzą, że organizacja wesela w czasie Bożego Narodzenia nie jest dobrym pomysłem i zamiast całonocnej zabawy woleliby spędzić je w tradycyjny sposób. Zanim zdecydujesz się zorganizować ślub w świątecznym okresie, rozważ wszystkie za i przeciw!

Rodzinny, magiczny czas
Możliwość spędzenia czasu z całą rodziną jest najlepszą częścią Świąt Bożego Narodzenia. Tym lepiej, jeżeli Para Młoda będzie mogła zebrać wszystkich członków rodziny i przyjaciół razem, by wspólne celebrować nie tylko święta, ale także ich wielki dzień. Oznacza to również brak kłótni o to, u których rodziców, który dzień świąt spędzimy. W końcu na weselu wszyscy spotkamy się pod jednym dachem i spędzimy go ze swoimi bliskimi.
Podczas ślubu w Boże Narodzenie mamy praktycznie pewność, że rodzina mieszkająca za granicą będzie w nim uczestniczyć. W końcu to właśnie w tym czasie decydują się odwiedzić kraj i swoich bliskich, a przyjazd na nasze wesele w innym terminie nie wygeneruje dla nich dodatkowych kosztów. Pamiętajmy jednak, by poinformować ich o naszym weselu odpowiednio wcześniej, by mogli dokładnie zaplanować ten czas.
Oczywiście znajdą się takie osoby w naszym otoczeniu, które będą oburzone naszym wyborem. Uważają one, że Święta są tylko raz w roku, a sobót co najmniej 48 i to właśnie w jedną z nich, tradycyjnie powinno być zorganizowane wesele. Mogą nam zarzucać, że okres świąteczny nie będzie przez to wypełniony magią i straci swój urok, a oni zamiast skupić się na rodzinnej wieczerzy będą musieli zająć się przygotowaniami do ślubu. Pamiętajmy jednak, że nie ważne którą datę wybierzemy, nigdy nie uda się dogodzić wszystkim gościom.

Rezerwacja terminu
Zacznijmy nasze przygotowania od rezerwacji terminu w kościele. Nie każdy ksiądz może do tego przychylnie podejść, dlatego najlepiej najpierw upewnić się czy zgodzi się udzielić nam ślubu w tym terminie. Następnym problemem może okazać się rezerwacja sali, ponieważ termin ten staje się coraz bardziej popularny, a też nie wszystkie sale decydują się na organizację przyjęć w tym czasie. Najlepiej zająć się tym najpóźniej na rok przed planowaną uroczystością.

Dzień wolny od pracy
W tym punkcie znajdziemy zarówno korzyści, jak i trudności związane z nieświadczeniem usług w dni ustawowo wolne od pracy.
1. Plusem zdecydowanie jest to, że w świątecznym czasie większość rodziny ma wolne i przybycie na naszą uroczystość, wesele oraz poprawiny nie powinno stanowić dla nich problemu
2. Problem może pojawić się wtedy, gdy nasi goście nie są zmotoryzowani. Pamiętajmy, że w świąteczne dni ilość kursów transportu publicznego jest ograniczona. Pomyślmy o tym podczas wybierania lokalu, natomiast jeżeli wiemy, że dotarcie do kościoła czy na salę może być kłopotliwe, postarajmy się znaleźć sposób i ułatwić przyjazd gościom na uroczystość.
3. Problem z fryzjerem i kosmetyczką: jeżeli jesteśmy Panną Młodą i mamy dużo wcześniej umówioną wizytę u naszej stałej fryzjerki, nie powinno to stanowić problemu. Niestety dla naszych gości znalezieniem fryzjera lub kosmetyczki w świątecznym czasie, może nie być takie łatwe. Z reguły usługodawcy mają wtedy wolne. Jeżeli jednak znajdzie się profesjonalista chętny do poprawy ich wyglądu, z uwagi na świąteczny termin może podnieść stawkę, co często może być nieprzyjemne dla naszych gości.
4. Jeżeli organizujemy przyjęcie samodzielnie, musimy pamiętać dosłownie o wszystkim. W razie braku jakiegoś drobiazgu i dostrzeżenie tego dopiero w dniu ślubu, nie pozwoli nam na szybkie uzupełnienie braku. Kolejnym powodem jest fakt, że handel w tym czasie zamiera i po prostu nie będziemy mogli na szybko dokupić tego o czym zapomnieliśmy.

Sezonowy wystrój i dodatki
Dekoracje w stylu bożonarodzeniowym są obowiązkowe na każdym zimowym weselu. Jest to chyba jeden z głównych powodów, dlaczego Pary Młode decydują się na ślub w Święta. Śnieżnobiała suknia, która idealnie wpisze się w konwencje świątecznego ślubu, będzie robiła jeszcze większe wrażenie na tle zimowego krajobrazu niż wiosną czy latem. Niepowtarzalny, świąteczny wystrój kościoła wprowadzi piękną aurę i nada wyjątkowy nastrój uroczystości. Dopełnieniem wszystkiego będzie śnieg, złote lub srebrne dodatki na stołach, choinka udekorowana Waszymi zdjęciami, ciepły blask lampek czy wypełniony jemiołą korytarz prowadzący na główną salę. Co więcej, nie musisz zastanawiać się nad kolorystyką i motywem przewodnim imprezy, bo Gwiazdka jest sama w sobie idealnym rozwiązaniem.
Akcentem uzupełniającym nasz świąteczny, zimowy motyw, może być dodanie potraw zawierających korzenne przyprawy, czy choćby pysznego grzanego wina do naszego weselnego menu.

Pogoda
Pogoda tylko potwierdza, że ślub zimą jest rozwiązaniem idealnym. Oczywiście wymaga ona od nas cieplejszego ubioru w postaci futerka czy narzutki, ponieważ o ile na sali weselnej szybko rozgrzejemy się zabawą, o tyle w kościele po prostu zmarzniemy.
Nie musimy się jednak martwić o jakość i trwałość potraw. Nie grożą nam w tym czasie upały, które często powodują rozpłynięcie się tortu czy popsucie wystawionych na stole potraw.
Panna Młoda i cała damska część gości nie musi również martwić się o swoje makijaże. W zimowych warunkach nie ma możliwości by spłynęły jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości, a nawet chłód czy mróz mogą nadać naturalnych i romantycznych rumieńców.

Romantyczne fotografie
Niech pada… Bo w końcu czym jest ślub zimowy bez sesji w płatkach śniegu? Jego lekkie pylenie sprawi, że każda fotografia będzie romantyczna. Dodatkowe światło odbija się wtedy od sukni Panny Młodej, dodając blasku i sprawiając, że wygląda po prostu jak anioł. Wspaniałe zdjęcia uzyskamy również, gdy choć na chwilę zrzucimy swoje narzutki i okrycia i zaczniemy pozować w samych strojach ślubnych. W mrozie może się to wydawać niemożliwe, jednak gdy spróbujecie, na pewno będziecie prosić fotografa o więcej i więcej takich zdjęć.

Niezapomniane rocznice
Nie zapominaj, że Wasza data ślubu będzie Waszą rocznicą na kolejne lata. Wesele w święta niesie za sobą kolejne rocznice w święta i ma to swoje plusy i minusy. Minusem jest to, że nie d końca będzie możliwość celebrowania tego czasu tylko we dwoje, podczas wspólnej podróży, bo zawsze z tyłu głowy będzie chęć spędzeni go również z bliskimi przy świątecznym stole. Plusem jednak jest fakt, że większość gości przez długie lata będzie pamiętała o Waszej rocznicy ślubu, a co najważniejsze jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że przyszły mąż zapomni w tym czasie kupić Ci kwiatów;).

Jak widzicie organizacja zimowego wesela ma swoje wady i zalety, jednak nie traćcie nadziei, że jest to niemożliwe do wykonania. Tak naprawdę sama organizacja uroczystości nie różni się zbytnio tej, którą chcielibyśmy zorganizować w cieplejszym czasie. Musimy po prostu wziąć pod uwagę kilka dodatkowych aspektów. By mieć pewność, że niczego nie pominiemy, polecamy skorzystać z naszych usług organizacji wesela i powierzyć zadanie zaplanowania Waszego świątecznego wesela firmie ConfettiTime. Wtedy możecie mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.