Czy warto organizować imprezy firmowe?

W ostatnich latach imprezy firmowe znacznie zyskały na popularności. Coraz więcej pracodawców stara się uatrakcyjnić czas zatrudnionym przez siebie osobom. Dlaczego tak się dzieje? Czy warto organizować przyjęcia lub wyjazdy integracyjne dla pracowników? Czy są one tylko stratą pieniędzy?

W celu rozwiania powyższych wątpliwości, należy zadać jeszcze jedno pomocnicze pytanie, a mianowicie: „Co najbardziej motywuje pracowników?”. Niektórzy w pierwszej kolejności z pewnością wymienią pieniądze. Zgadza się. Jednak wiadomo, że pieniądze to nie wszystko. Dla większości zatrudnionych osób, równie ważna jest atmosfera w miejscu pracy.

Przeciętny Polak spędza w firmie 8 godzin dziennie. Zakładając, że śpi kolejne 7-8 godzin, to na pozostałe czynności zostaje mu tylko 8 godzin na dobę. W związku z powyższymi wyliczeniami, wychodzi na to, że w pracy spędzamy 1/3 dorosłego życia i pół każdego roboczego dnia. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby czas ten spędzać z ludźmi, których lubimy, szanujemy i cenimy. Badania potwierdzają, że atmosfera panująca w firmie, przekłada się na jakość pracy osób w niej zatrudnionych i motywuje bardziej niż pieniądze. A wiadomo, że większe zaangażowanie pracownika, to większe korzyści dla firmy. Każdy pracodawca, który zadba o dobre relacje między pracownikami, z pewnością zauważy różnicę w wynikach pracy firmy, co może mieć duży wpływ na ogólny sukces przedsiębiorstwa.

Imprezy integracyjne mogą przynieść wiele korzyści również kadrze kierowniczej. Lepsze poznanie współpracowników, może nakierować na bardziej efektywne wykorzystanie ich umiejętności. A odkrycie nieujawnionych wcześniej talentów czy słabych stron, pomoże w trafniejszym doborze powierzonych im zadań.

Wiemy już, że imprezy integracyjne są bardzo ważnym elementem życia przedsiębiorstwa i warto je organizować chociaż 2 razy w roku. Tylko jak i gdzie to zrobić? Wybór jest niezwykle szeroki. Mogą to być kilkugodzinne wyjścia typu bankiet, grill czy piknik za miastem. Alternatywą są całodzienne spotkania połączone z aktywnościami fizycznymi, jak na przykład spływy kajakowe czy wycieczki rowerowe, podczas których możemy nauczyć się lepiej ze sobą współpracować. Jeszcze inna opcja to wyjazdy weekendowe, na których ludzie najlepiej się poznają i integrują, bo spędzają ze sobą najwięcej czasu.

Jeśli impreza czy wyjazd firmowy ma być naprawdę ciekawy i niezapomniany, warto powierzyć zorganizowanie go odpowiednim osobom. Najlepiej znaleźć firmę eventową, która dopasuje miejsce, czas i atrakcje do osób biorących udział w imprezie oraz do budżetu jaki firma chce na nią przeznaczyć. Organizator dołoży wszelkich starań aby zarówno pracownicy, jak i pracodawca byli zadowoleni.

Przedsiębiorco! Nie zastanawiaj się dłużej nad tym czy warto zorganizować event w swojej firmie. Pieniądze wydane na imprezę integracyjną, spokojnie zwrócą się w postaci zwiększonego zaangażowania pracowników. A jak wiadomo, bardziej efektywna praca zatrudnionych, to większe szanse na sukces całego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.