Idealne zaręczyny – jak się oświadczyć, żeby Ona powiedziała „TAK”?

Dla większości kobiet zaręczyny to jeden z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych dni w życiu. Prawie każda z nas marzy o wyjątkowych oświadczynach, które będzie mogła wspominać przez długie lata. Co zrobić, żeby zaskoczyć przyszłą narzeczoną? I jak jednocześnie z tym zaskoczeniem nie przesadzić, aby partnerka bez wahania powiedziała ‘TAK’?!

Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki. Często aż ciężko zdecydować się na jedną opcję. Co należy wziąć pod uwagę? Oczywiście przede wszystkim preferencje potencjalnej kandydatki na żonę. Będzie to poniekąd test na znajomość swojej wybranki. Zastanów się co ona lubi, o czym marzy. A z drugiej strony co wprawia ja w zakłopotanie i takich sytuacji zdecydowanie unikaj. Poniżej kilka rad dla panów, którzy chcą zorganizować idealne zaręczyny.

Z rodziną czy we dwoje?

Pytanie rodziców o rękę córki już dawno straciło na popularności. Jednak niektóre dziewczyny, szczególnie te pochodzące z tradycyjnych rodzin, nie wyobrażają sobie, aby rodzice nie uczestniczyli w tak ważnym momencie. W takim przypadku można najpierw oświadczyć się na osobności, a później zorganizować spotkanie z przyszłymi teściami i zapytać czy zgadzają się abyś poślubił ich córkę. Na pewno będzie im bardzo miło, że liczysz się z ich zdaniem i zyskasz ich przychylność.

Jak wybrać pierścionek?

Znalezienie pierścionka to jedno z trudniejszych zadań. Po pierwsze trzeba trafić w gust przyszłej żony, a po drugie wybrać odpowiedni rozmiar. Tutaj niezwykle pomocna może okazać się przyjaciółka lub siostra dziewczyny. Gdy nie ma takiej osoby, trzeba sprytnie ‘podejść’ wybrankę i wybadać jaka biżuteria jej się podoba. Jeśli chodzi o rozmiar, można ukradkiem pożyczyć pierścionek, który nosi dziewczyna. Należy tylko pamiętać, że pierścionek zaręczynowy kupujemy na konkretny palec (serdeczny), więc musimy wzorować się na pierścionku z tego palca. Ewentualnie jeszcze jakimś innym podstępem sprawdzić obwód palca. Pamiętaj, że absolutnie nie można zapytać wprost o rozmiar pierścionka, bo niespodzianka będzie spalona.

Gdzie się oświadczyć?

Możliwości jest naprawdę wiele. Często dziewczyny podczas niezobowiązujących rozmów same sugerują jak chciałyby, żeby wyglądały ich zaręczyny. Słuchaj zatem uważnie i postaraj się chociaż częściowo spełnić marzenia wybranki. Jeśli jednak nie masz pomysłu, możesz skorzystać z któregoś z naszych, opisanych poniżej albo zgłosić się do nas, a na pewno wymyślimy coś oryginalnego na Twoje oświadczyny.

Charakterystyczne miejsce

Każda para ma swoje ulubione lokalizacje. Może to być miejsce, w którym się poznała, miejsce pierwszego pocałunku lub inne z jakiegoś powodu ważne dla niej i dla Ciebie. Możesz też wybrać destynację, w której jeszcze nie byliście, ale wiesz, że Twoja dziewczyna bardzo chciałaby zobaczyć. Jeśli jesteście fanami gór, to super pomysłem będą oświadczyny np. na Giewoncie. Gdy wolicie morze, romantyczny wieczór na plaży, szampan, spadające gwiazdy będą świetnym wyborem. Może to być też po prostu Wasza ulubiona restauracja lub ławka w parku. Ważne żebyście dobrze czuli się w tym miejscu.

Wesele przyjaciółki lub siostry

To już bardziej oryginalny pomysł. Musi się na niego zgodzić Panna Młoda, więc dobrze, gdy jest to bliska osoba dla Twojej dziewczyny. Pewnie każdy kojarzy weselną zabawę wybierania nowej pary młodej. Panią Młodą utaczają wszystkie panny, a ona w ostatniej chwili przed rzuceniem bukietu, wręcza go Twojej wybrance. W tym momencie zjawiasz się Ty z pierścionkiem i klękasz przed ukochaną. Na weselu zazwyczaj jest kamerzysta, więc dodatkowo wszystko będzie sfilmowane, więc będziecie mieć super pamiątkę z tej cudownej chwili.

Kino, teatr lub radio

Twoja ukochana uwielbia kino, teatr albo namiętnie słucha radia? Ciekawym pomysłem, którego dziewczyna na pewno nie będzie się spodziewać, są oświadczyn w kinie. Trzeba oczywiście uzgodnić to z obsługą. Może uda się przerwać film i skierować światła na Was lub wpleść do filmu, na który się wybraliście, nagranie Twoich oświadczyn. Pytanie „Czy wyjdziesz za mnie?” wypowiedziane na dużym ekranie na pewno zaskoczy Twoją ukochaną. Podobną sytuację można zaaranżować podczas spektaklu teatralnego albo zamówić specjalną audycję w radio.

Pamiętaj o szczegółach

Bez względu na to jakie miejsce oświadczyn wybierzesz, najważniejsza jest odpowiednia atmosfera. A jak wiadomo, wpływ na nią mają szczegóły. Musisz pamiętać o bukiecie ulubionych kwiatów, o Waszej piosence, świecach, patrzeniu prosto w oczy. Skup się na tym, żeby Twoja ukochana czuła się w momencie oświadczyn jak księżniczka. Powiedz jej coś prosto z serca, wyznaj jaka jest dla Ciebie ważna i dlaczego chcesz z nią spędzić resztę życia. Wówczas na pewno usłyszysz ‘TAK’ w odpowiedzi na pytanie, które zmieni Wasze życie na zawsze.

1 Komentarz

  • Kasia Posted 24 lipca 2020 13:39

    Wystarczy wybrać fajne, romantyczne miejsce, czasem mamy takie na wyciągnięcie ręki. Ja zabrałem narzeczoną na weekend na Mazury, do Hotelu Zamku Ryn, jest miłośniczką zamków, była zachwycona miejscem, widokami, mają tam fajne SPA z którego chętnie skorzystaliśmy żeby mieć chwilę tylko dla siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.