Marryoke – czy to coś dla Ciebie?

Co powiesz na nieco inny skrót Twojego ślubu? Muzyczny teledysk ślubny – znany również jako marryoke – dostarczy rozrywki Twoim gościom zarówno w dzień ślubu, jak również będzie wspaniałą pamiątką i wspomnieniem tego dnia w przyszłości.
Dla tych, którzy być może nie słyszeli o marryoke, jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie terminów „marry” i „karaoke”. To sposób na stworzenie wyjątkowego i niezapomnianego filmu z Waszego ślubu, w którym jesteście gwiazdą własnego teledysku – i to dosłownie!

Czym tak właściwie jest marryoke?

To ślubne karaoke uwiecznione na teledysku muzycznym, w którym wplecione są wszystkie najważniejsze momenty Waszego ślubu. Podczas jego realizacji zarówno para młoda, jak i goście, wcielają się w gwiazdy śpiewające wybrany wcześniej przez Młodych utwór. Sekret tkwi w tym, aby w efekcie końcowym wydawało się, że wybrany utwór wykonują osoby biorące udział w teledysku (podkładają wokal).

Idea marryoke, powstała w Ameryce i rozprzestrzeniała się na kraje Europy w ciągu ostatnich kilku lat. W Polsce natomiast nie cieszy się jeszcze dużą popularnością. Zainteresowanie i potrzeba posiadania marryoke jest efektem tego, że ludzie chcieli dzielić się skrótem z najważniejszego wydarzenia w ich życiu w mediach społecznościowych. Trudno jednak zrobić to długim, pełnym reportażem ślubnym i weselnym, który dla obcych nam osób staje się po chwili po prostu nudny. 3-minutowe nagranie bez problemu można natomiast opublikować w sieci i zachęcić większe grono osób do jego obejrzenia.

Przed jego realizacją musimy pamiętać, by nauczyć się słów piosenki i poprosić o to samo osoby, które chcemy zaangażować w projekt. Za każdym razem, gdy ktoś zapomni słów, musimy robić powtórkę sceny, dlatego znajomość tekstu może zaoszczędzić mnóstwo czasu i sprawić, że realizacja będzie dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. Ułatwi nam to również skupienie się na choreografii i wyrażaniu swoich emocji, przez co teledysk będzie ciekawszy i prawdziwy.

Poniżej znajdziecie małe podsumowanie tego, co jest nam potrzebne do stworzenia idealnego marryoke:
1) Bycie zaangażowanym w projekt
2) Wcześniejsze nauczenie się tekstu wybranej piosenki
3) Zaangażowanie kilku zaufanych przyjaciół i najbliższej rodziny oraz poproszenie ich o zaznajomienie się z tekstem
4) Skupienie się na energii, która od nas bije i emocjach
5) Przede wszystkim bawić się dobrze i być sobą podczas realizacji

Poniżej podajemy kilka zrealizowanych projektów i przykładów marryoke, abyście lepiej zrozumieli jego ideę i może zaczerpnęli pomysły na realizację swojego projektu?
1) https://www.youtube.com/watch?v=mkTl09Pl4kw
2) https://www.youtube.com/watch?v=09jR8uB0gL0
3) https://www.youtube.com/watch?v=3cijx-GxRao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.