Podsumowanie akcji Ślubne SOS w koronie
Nasza czerwcowa akcja ŚLUBNE SOS W KORONIE dobiegła końca. Warto było poświęcić trochę czasu i spisać dla Was cenne wskazówki i informacje, które jak wiemy z Waszych wiadomości, ułatwiły Wam niektóre kwestie organizacyjne. I właśnie to było naszym celem i jest nam niezmiernie miło, że został on osiągnięty! Poniżej jako podsumowanie akcji, spisałyśmy wszystkie Wasze pytania, które pojawiły się w naszych relacjach na Facebook’u podczas całej akcji. Często się one powtarzały i nadal powtarzają, dlatego publikujemy je w osobnym wpisie, poniżej. Będą dostępne i widoczne dla wszystkich 😊

  1. Pytanie: Co mam zrobić jeżeli planuje wesele na więcej niż 150 osób?

Odpowiedź: Zapraszamy do przeczytania całego artykułu na ten temat -> TUTAJ.

 

  1. Pytanie: Czy każdy ksiądz zaakceptuje nauki w formie online?

Odpowiedź: Niestety nie, ale są akceptowane w większości parafii. Zależy to od proboszcza. Najlepiej sprawdzić to, kontaktując się z kancelarią, w której bierzecie ślub.

 

  1. Pytanie: Czy dużo wesel Wam się odwołało przez wirusa?

Odpowiedź: Wszystkie wesela, które były zaplanowane do końca czerwca. Nie zostały one jednak odwołane, ale są przełożone na jesień lub przyszły rok. Sezon ślubny w tym roku dzięki temu będzie przesunięty.

 

  1. Pytanie: Skąd pomysł na organizację wesel i imprez?

Odpowiedź: O pomyśle na biznes piszemy na naszej stronie internetowej w zakładce „O nas”: https://confettitime.pl/o-nas/. Zapraszamy do przeczytania całego wpisu i poznania naszej historii:)

 

  1. Pytanie: Czy dużo osób robi teraz wesele z poprawinami?

Odpowiedź: Pary Młode nadal chętnie organizują poprawiny, jednak da się zauważyć, że robią to częściej przy dużych weselach. Przy mniejszej ilości gości, imprezy są zazwyczaj 1-dniowe.

 

  1. Pytanie: Jaką ważność mają kursy przedmałżeńskie?

Odpowiedź: Kursy przedmałżeńskie nie tracą ważności, także możecie je zrobić w dowolnym momencie przed ślubem

 

  1. Pytanie: Czy wiecie jak prawidłowo przechowywać suknię, którą odebrałam z salonu przed epidemią?

Odpowiedź: Zapraszamy do przeczytania całego artykułu na ten temat -> TUTAJ.

 

  1. Pytanie: Czy płacę coś za założenie strony informacyjnej o moim ślubie?

Odpowiedź: Tak, jest to usługa płatna. Koszty są zależnie od pakietu, który wybierzemy, ale wynoszą ok. 500 zł i jest to opłata jednorazowa. Darmową alternatywą jest stworzenie grupy zamkniętej na Facebook’u.

 

  1. Pytanie: Czy mam obawiać się, że goście odmówią przyjścia na wesele przez koronawirusa?

Odpowiedź: Niestety tak, ale w dużej mierze zależy to od daty Waszego wesela, stanu zdrowia i wieku gości. Niestety wiemy, że niektóre Pary musiały przełożyć swoje wesela z czerwca na późniejszy termin właśnie z tego powodu.

 

  1. Pytanie: Czy wiecie kiedy będzie można polecieć do USA?

Odpowiedź: Niestety jeszcze nie ma oficjalnych informacji co do lotów do USA. Wiemy jednak, że LOT odwołał wszystkie loty, które miały odbyć się w lipcu.

 

  1. Pytanie: Czy przy obecnych wytycznych mogę na swoim weselu zorganizować candy bar i wiejski stół?

Odpowiedź: Tak, stół słodki i stół wiejski mogą być na sali weselnej wyeksponowane jak dotychczas. Jednakże, w celu zminimalizowania ryzyka ewentualnego zarażenia, muszą być wyznaczone konkretne osoby obsługujące te punkty.

 

  1. Pytanie: Czy na weselu musimy mieć maseczki ochronne?

Odpowiedź: Według najnowszych wytycznych na weselu nie obowiązują maseczki, ale trzeba o nich pamiętać podczas ślubu w kościele czy urzędzie.

 

  1. Pytanie: Gdzie jechać na podróż poślubną?

Odpowiedź: Aktualnie nie mamy tak dużego wyboru miejsc urlopowych jakbyśmy chcieli. Na szczęście możemy już pojechać w prawie każdy zakątek Polski, a i Europa zaczyna się otwierać. Niestety jeszcze nie wszystkie kraje. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu na ten temat -> TUTAJ.

 

  1. Pytanie: Nasi znajomi nie przełożyli wesela i ma się ono odbyć w najbliższą sobotę. Czy wypada odmówić z obawy przed zakażeniem?

Odpowiedź: Jest to bardzo trudne pytanie. Oczywiście to czy coś wypada czy nie często zależy od sytuacji. My osobiście wierzymy, że zarówno Pary Młode jak i organizatorzy dokładają wszelkich starań, by zadbać o bezpieczeństwo gości, więc nie powinniśmy się obawiać wzięcia udziału w weselu. Natomiast jeśli macie się czuć niekomfortowo, to porozmawiajcie o tym z Parą Młodą, która pewnie zrozumie Wasze obawy albo spróbuje rozwiać Wasze wątpliwości co do obecności na weselu.

 

  1. Pytanie: Czy macie jeszcze wolne terminy na organizację wesela na jesieni?

Odpowiedź: Tegoroczny sezon ślubny jest wyjątkowo zwariowany. Część wesel została przełożona na późniejsze terminy jeszcze w tym roku, część na przyszły rok. My mamy jeszcze wolne terminy na jesieni, także zapraszamy do kontaktu 🙂

 

  1. Pytanie: Na naszym ślubie miało być sporo gości z USA. Niestety nie dotrą. Jak zrobić relację live?

Odpowiedź: Wystarczy mieć telefon i konto na Facebooku, Instagramie lub YouTube. Umieśćcie telefon w miejscu, z którego dobrze Was widać i włączcie transmisję. Oczywiście można do tego zatrudnić też profesjonalną firmę. Ale to już spory wydatek. Nie zapomnijcie tylko poinformować znajomych gdzie, jak i kiedy mogą Was obserwować.

 

  1. Pytanie: Czy ślub humanistyczny na skutki prawne?

Odpowiedź: W Polsce niestety nie. Ceremonia ta jest czysto symboliczna. Aby małżeństwo miało skutek prawny, niezbędne jest zawarcie ślubu konkordatowego lub cywilnego. Inaczej jest w USA, Norwegii czy Szwecji, gdzie tego rodzaju śluby są zalegalizowane. Rok temu pisałyśmy artykuł o ślubie humanistycznym, który znajdziecie TUTAJ.

 

  1. Pytanie: Czy warto brać kamerzystę na wesele?

Odpowiedź: My uważamy, że warto. Jest to pamiątka na całe życie. Na pewno chętnie odświeżycie sobie te cudowne chwile za jakiś czas:). Nie ma natomiast według nas sensu robić kilkugodzinnego filmu, bo zwyczajnie nie będzie się go chciało oglądać.

 

  1. Pytanie: Kiedy zacząć organizować wesele?

Odpowiedź: Jeśli zależy nam na konkretnym terminie, sali weselnej lub podwykonawcy, to najlepiej zarezerwować je z minimum dwuletnim wyprzedzeniem. Jeśli natomiast jesteście bardziej elastyczni to rok w zupełności wystarczy, a da się to też zrobić zdecydowanie szybciej.

 

  1. Pytanie: Kto powinien zorganizować wieczór panieński?

Odpowiedź: Zazwyczaj robi to świadkowa. Oczywiście może zaangażować do pomocy pozostałe uczestniczki. Niekiedy Panna Młoda chce sama zorganizować sobie wieczór panieński lub wiedzieć co planują koleżanki. Jednak według nas powinna to być dla niej niespodzianka.

 

Jeżeli nie śledziliście naszej akcji na bieżąco, a chcecie zobaczyć jaki tematy zostały poruszone, zapraszamy na nasz profil na Facebook’u do postu promującego akcję (TUTAJ). W pierwszym jego komentarzu znajdziecie całą listę poruszonych tematów wraz z datą jego publikacji. Wszystkie tematy były opisywane na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola zaznaczone * są wymagane.